لوگو موسسه حساب برتر

به گزارش موسسه خدمات مالی و مدیریتی حساب برتر، ویروس کووید-19 (کرونا) تأثیرات منفی زیادی در زندگی روزمره ما ایجاد کرده است. به طوری که میلیون ها نفر در سال های اخیر از کار بیکار شده اند. این درحالی است که برای کارآفرینان، اثرات کووید-19 حتی شدیدتر و مخاطره آمیزتر است.

می توان گفت، استرس مالی اخیرا به دلیل همگیری ویروس کرونا شدت بیشتری داشته است. متأسفانه در سال های اخیر شرکت ها شاید کاهش مشتریان خود بودند. در موارد خاص، صاحبان مشاغل نیز موظفند هزینه کارمندان را حتی در صورت عدم امکان استفاده از اقلام، تامین کنند. حتی اگر مقرراتی برای به تعویق انداختن پرداخت ها وجود داشته باشد، باید این پرداخت ها انجام شود.

تمام موارد ذکر شده بالا باعث تشدید استرس مالی در افراد می شود. در صورتیکه استرس شما بسیار شدید است، با یک روانشناس خوب در ارتباط باشید.

استرس مالی چیست؟

استرس مالی زمانی که در واقع کیف پول شما خالی باشد رخ می دهد. توجه کنید که این استرس ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد. استرس مالی به دلیل بحران مالی رخ می دهد، فرد ممکن است به دلیل مشکلات مالی احساس ناراحتی کند. استرس مالی در تجارت ممکن است از بدهی زیاد، درآمد کم، هزینه های پزشکی، ترس از ورشکستگی و بیکاری و … چنین شرایطی استرس ایجاد می کند.

نشانه های استرس مالی چیست؟

چگونه تشخیص دهیم که دچار استرس مالی هستید؟ تعداد زیادی نشانه وجود دارد که نشان دهنده استرس کارآفرینان در بازار رقابتی رو به رشد است. برخی از آنها عبارتن

جریان نقدی ضعیف

اگر بسیاری از کسب و کارها مجبور به تعطیلی باشند، این بدیهی است که جریان نقدینگی را قطع می کند. همه کسب‌وکارها زمانی که یک بحران مالی وجود دارد، اما زمانی که پولی در محل تولید نمی‌شود، افت دوره‌ای را تجربه می‌کنند. کارآفرینان مجبورند استرس مالی را احساس کنند.

بدهی با بهره بالا

اکثر شرکت‌های وام‌دهنده در مورد موفقیت کسب‌وکارها به‌ویژه در مورد راه‌اندازی یا شرکت‌های جدید محتاط هستند. به همین دلیل، مشاغل ممکن است بدهی با بهره بالایی داشته باشند که استرس صاحبان کسب و کار را افزایش می دهد.

مطالبات معوقه بالا

از آنجایی که اکثر شرکت ها نگرانی مالی مشابهی دارند، بنابراین، مبالغ دریافتنی به طور فزاینده ای بالاتر رفته است. اگر انتظار دارید ظرف 30 روز از مشتریان خود پرداختی دریافت کنید، اکنون باید بسیار بیشتر منتظر بمانید. این احتمال وجود دارد که مشتریان شما تجارت خود را تعطیل کرده باشند و در موقعیتی نباشند که بدهی های معوق خود را پرداخت کنند.

اما چگونه با این استرس مقابله کنیم؟

در حالی که رکود بر بسیاری از صنایع تاثیر می گذارد و دوره سختی برای کارآفرینان است. در چنین شرایطی، یافتن راهبردهایی برای مقابله با استرس مالی مهم است. بسته به موقعیت خود، آن را به عنوان یک استرس مالی برای کمک به وضوح و مدیریت فشار بیابید تا بتوانید کسب و کار خود را به آرامی اداره کنید.

درک بهترین از موضوع بهترین راه برای غلبه بر استرس می باشد. اگر می خواهید کنترل خوبی بر امور مالی کسب و کار داشته باشید، واضح است که چگونه این کار را انجام دهید. شناخت عوامل مختلف نقش بسزایی در تصمیم گیری، برنامه ریزی برای آینده و موارد دیگر دارد. در صورتی که صاحبان کسب و کار بتوانند با یادگیری استرس خود را کاهش دهند، استرس آن ها کاهش می یابد. پیشنهاد ما این است که در یک سری از دوره های آموزش حتی دوره های آنلاین ثبت نام کنید که درک مدیریت مالی را در شما افزایش داده و چگونگی کنترل آن را در اختیار شما قرار دهد.

موسسه خدمات مالی و مدیریتی حساب برتر با برگزاری دوره های آموزشی گام مهمی در راستای کاهش استرس مالی برداشته است. حساب برتر با برگزاری دوره های مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی و همچنین توانمند سازی مدیران مالی یکی از نیاز های عصر حاضر را برطرف کرده است.دیدگاهتان را بنویسید